Ενημέρωση για την επαναλειτουργία σχολικών μονάδων τη Δευτέρα 18 Μαΐου 2020

Δημοσιεύτηκε στις Πέμπτη, 07 Μαΐου 2020

Αγαπητοί γονείς, κηδεμόνες και μαθητές του σχολείου μας

Σας επισυνάπτουμε οδηγίες που αφορούν στην επανέναρξη λειτουργίας της σχολικής μας μονάδας από τη Δευτέρα 18 Μαΐου 2020. Συγκεκριμένα, οι οδηγίες αφορούν τα μέτρα λειτουργίας, τη διαδικασία καθαρισμού αλλά και οδηγίες για τους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς και τους κηδεμόνες. Κάνετε κλικ στους επόμενους συνδέσμους για να μεταφερθείτε στις αντίστοιχες οδηγίες.

Οδηγίες και μέτρα για την επανέναρξη λειτουργίας των σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Για τους εκπαιδευτικούς

Για τους μαθητές

Σύντομος ενημερωτικός οδηγός για μαθητές

Για τους γονείς και τους κηδεμόνες

Διαδικασία καθαρισμού και εφαρμογής απολυμαντικών σε επιφάνειες και εξοπλισμός στα σχολεία

Επίσης, για την καλύτερη δυνατή έναρξη κατά την άφιξη των μαθητών στο σχολείο θα ακολουθήσει  σε μία πρώτη φάση εξ αποστάσεως ενημέρωση σε όλους τους μαθητές από την Διευθύντρια του σχολείου κ. Θεοδωρίδου και τον Υποδιευθυντή κ. Χουρσούτογλου την ερχόμενη εβδομάδα. Τέλος, η δεύτερη φάση ενημέρωσης θα γίνει δια ζώσης την ημέρα που θα έρθουν οι μαθητές στο σχολείο.