Αναζήτηση

Εκτεταμένη διαχείριση

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
3o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΧΕΔΩΡΟΥ (ΚΑΛΟΧΩΡΙ), Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΕΧΕΔΩΡΟΥ !!

Πρόγραμμα επαναληπτικών εξετάσεων Σεπτεμβρίου 2014

Α΄ ΚΥΚΛΟΣ 8:30-10:30   Β'ΚΥΚΛΟΣ 10:30-12:30
ΔΕΥΤΕΡΑ 1/9 B' ΤΑΞΗ ΑΡΧΑΙΑ ΑΠΟ
ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ
Γ' ΤΑΞΗ ΦΥΣΙΚΗ
ΤΡΙΤΗ 2/9 Α' ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
Β' ΤΑΞΗ ΦΥΣΙΚΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/9 Β' ΤΑΞΗ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ Β' ΤΑΞΗ ΑΓΓΛΙΚΑ
Γ' ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
ΠΕΜΠΤΗ 4/9 Β'ΤΑΞΗ ΑΡΧΑΙΑ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
Β'ΤΑΞΗ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ
Γ' ΤΑΞΗ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5/9 Β' ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
Γ' ΤΑΞΗ ΧΗΜΕΙΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ 8/9 Β' ΤΑΞΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
ΤΡΙΤΗ 9/9 Β' ΤΑΞΗ ΧΗΜΕΙΑ

Απότη Διεύθυνση

Εγγραφές μαθητών

Παρακαλούνται οι κκ γονείς και κηδεμόνες των μαθητών από το Δημοτικό να προσέλθουν για τις εγγραφές των παιδιών τους στο Γυμνάσιο από 18/06/2014 έως και 30/06/2014 κατά τις ώρες λειτουργίας του σχολείου 8.00 π.μ. έως και 2.00 μμ.

Για νέους μαθητές στην Α’ τάξη θα πρέπει να έχουν μαζί τους τα εξής στοιχεία:

• Πιστοποιητικό Γέννησης (αν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλο Δήμο)
  • Τον αριθμό ΑΜΚΑ του μαθητή

Για τους μαθητές των Β' και Γ' τάξεων του 3ου Γυμνασίου Εχεδώρου οι εγγραφές αρχίζουν την Πέμπτη 26-06-2014 έως 30-06-2014.

Η εγγραφή ορίστηκε από το σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων ως εξής:

• Για ένα παιδί 10 Ευρώ
  • Για δύο παιδιά 15 Ευρώ
  • Για τρία παιδιά  δωρεάν

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

"ΔΕ ΦΟΒΑΜΑΙ …ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΩΝ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΙΣ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ"

Δεδομένου ότι όλοι οι μαθητές έχουν κάποια στιγμή εμπλακεί στη σχολική ζωή τους σε περιστατικά ενδοσχολικής βίας είτε σαν «θύματα» είτε σαν «θύτες» είτε σαν «παρατηρητές»,στάθηκε η αφορμή για το τμήμα Α2 στα πλαίσια του μαθήματος της Σχολικής και Κοινωνικής Ζωής να αναζητήσει τα αίτια και να αναλύσει τις συνέπειες του φαινομένου του σχολικού εκφοβισμού. Έτσι, την Πέμπτη 15 Μαΐου 2014 οι μαθητές του Α2 παρουσίασαν με επιτυχία στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου τις απόψεις τους πάνω στο θέμα του σχολικύ εκφοβισμού, στην προσπάθεια τους να επηρεάσουν θετικά την κοινή γνώμη. Μπορείτε να δείτε την εργασία από εδώ και το wiki από εδώ.

sygkroyseis

sygkrouseis

Ασφαλώς ...στο Διαδίκτυο

Το γεγονός ότι όλοι οι μαθητές έρχονται καθημερινά σε επαφή τόσο στην προσωπική τους ζωή όσο και στη σχολική με τον Η/Υ και το Διαδίκτυο στάθηκε η αφορμή για τους μαθητές του Α1 να στρέψουν το ενδιαφέρον τους κατά τη διάρκεια  της φετινής χρονιάς 2013-14 σε θέματα ασφαλούς πλοήγησης στο Διαδίκτυο, καθώς επίσης και στη νέα εξάρτηση των νέων από το Η/Υ και το Διαδίκτυο. Έτσι, την Πέμπτη 15 Μαϊου 2014 οι μαθητές του Α1 παρουσίασαν με επιτυχία στους μαθητές όλου του σχολείου το πρόγραμμα Αγωγής Υγείας "Ασφαλώς... στο Διαδίκτυο" στο οποίο συμμετείχαν σε μια προσπάθεια ευαισθητοποίησης ολόκληρης της σχολικής κοινότητας.  Μπορείτε να δείτε την εργασία από εδώ και το wiki από εδώ.

asfalosstodiadiktio

<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Επόμενο > Τέλος >>